Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Matbaa ve Baskı

Bu bölümde matbaa ile ilgili terimler ve baskı işlemlerinde kullanılan makinelerin kullanımı hakkında bilgi bulabilirsiniz. Flekso özellikleri, Ofset hakkında detaylı bilgi, tifdruk baskı gibi sektöre yönelik bilgileri öğrenerek Matbba sektöründe kolayca iş bulabilirsiniz.


Dergi Mizanpajı

Günümüzde insanların birbirleriyle iletişim kurabilmeleri için birer araç olarak kullanılan dergiler her sektör ve alana mensup kişiler tarafından kullanılmaktadır. Dergi günümüzün vazgeçilmez basılı yayınlarından biridir. Günümüzde dergi çıkaran matbaaların sizin gibi bilgili iş gücüne her zaman ihtiyacı vardır. Dergi mizanpajı öyle basite alınacak bir olgu değildir. Dergi mizanpajı yaparken yarattığımız tasarımlarla mesajımızı okuyucuya en etkili ve kalıcı bir şekilde vermemiz gerekir. Bilgiyi tasarımla okuyucuya iletmek, bilgi kadar önemlidir. Dergi tasarımı yaparken önemli noktalara dikkat etmeli, vurgularımızı ona göre yapmalıyız. Burada öğreneceğiniz bilgilerle bir tasarım yaparken nelere dikkat etmek ve tasarımı nasıl oluşturmak gerektiğini öğrenecek, bir dergiyi tümüyle meydana getirebilecek bilgiye sahip olacaksınız. Anlatılanlarla yetinmeyip kendinizi daha da geliştirmeniz, mesleki başarınızı artıracaktır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler