Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Freze, CNC, Torna, Cad-Cam ve Makine Bilgisi

Bu bölümde çeşitli Makine bölümlerine ait programlar ve makinelerin kullanımı için teknik bilgi bulacaksınız. cad/cam programlarının kullanımından endüstriyel birçok makine kullanımına kadar kapsamlı bilgi verilmiştir. Bilgisayarla CAD katı modelleme çizimi, freze ve torna tezgahları kullanımı. Metal ve mermer işlemede kullanılan teknikler. Plastik Enjeksiyon ve Metal enjeksiyon kalıpları çıkarılması.


Bükme Makine kalıpları yapımı 3

Teknolojinin dolayısıyla sanayi ve üretim teknolojilerinin hıza ilerlemekte olduğu günümüzde sizlere önemli görevler düşmektedir. Sizlerin başarısı ülkemizin başarısıdır. Sizler başarılı olduğunuz sürece ülkemizin rekabet gücü artacak, refah düzeyimiz yükselecektir. Teknolojinin geldiği son noktada bütün imalatlar değişik kalıplar ile yapılmaktadır. Kalıpla çalışmak, rekabetin ve standardın getirdiği temel zorunluluklardan bir tanesidir. Sanayimizin daha ileriye gidebilmesi için maliyeti düşük ve kusursuz üretimler yapabilmek, rekabet gücü açısından temel hedefimizdir. Bu ders, sizlere bükme kalıplarının kullanım amaçlarının, üretim aşamalarının, kalıp montajının yapılması ve kalıplarla parça üretiminin yapılabilmesinde kullanıllacak preslerin tanınması aşamasında büyük avantaj sağlayacaktır. Dersin sonunda üretilmesi istenen parçanın teknik resmine göre gerekli bükme kalıbını üretebilecek ve bu kalıpla ihtiyaca uygun parçanın üretimini yapabileceksin.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler