Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

El Sanatları

Nakış işleme, Kilim dokuma, makine ile nakış dokuma, boncuk işleri, zili, sumak, cicim dokuma gibi el sanatları hakkında resimli ve basit dersler.


Basit dikiş iğneleri ve kullanımı

Basit nakış iğneleri, kolay ve çabuk yapılan basit işlem basamaklarından oluşur. Bundan dolayı da basit nakış iğneleri olarak bilinmektedir.İşlemede desen, renk ve uygulanacak kumaşın birbirine uyumuna dikkat edildiğinde ortaya mükemmel ürünler çıkar. Basit nakış iğneleri günümüzde ev dekorasyonunda, dekoratif örtülerde, giyim süslemelerinde, çanta, terlik, cüzdan, kemer gibi aksesuarlarda süsleme amacı ile kullanılmaktadır. Başlı başına bir işleme çeşidi olduğu halde birçok işleme tekniğinde yardımcı iğne olarak da kullanılmaktadır. Sizde bu faaliyeti, başarı ile tamamladığınızda bu güzel ve zevkli işleme tekniklerini kullanarak ürün oluşturabileceğiniz gibi, makinede ve elde yapılan nakışları süslemek için de basit nakış tekniklerini uygulayarak kaliteli ürünlere sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra yaptığınız ürünler ile ekonomik gelir sağlayabilirsiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler