Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Freze, CNC, Torna, Cad-Cam ve Makine Bilgisi

Bu bölümde çeşitli Makine bölümlerine ait programlar ve makinelerin kullanımı için teknik bilgi bulacaksınız. cad/cam programlarının kullanımından endüstriyel birçok makine kullanımına kadar kapsamlı bilgi verilmiştir. Bilgisayarla CAD katı modelleme çizimi, freze ve torna tezgahları kullanımı. Metal ve mermer işlemede kullanılan teknikler. Plastik Enjeksiyon ve Metal enjeksiyon kalıpları çıkarılması.


Zincir Dişli hesaplama ve Frezeleme

Freze Tezgahlarında Kesicileri ve İş Parçalarını Bağlamak, İş Kazaları, İş Güvenliği konusuna devam ediyoruz. Zincir Dişli ve Özel Frezeleme İşlemleri dersi size üniversal freze tezgâhında zincir dişli açma yeteneği kazandıracak, özel frezeleme tezgâhlarını ve çalışma prensiplerini öğreneceksiniz. Bu derste öğreneceğiniz bilgileri uygulamaya başladığınızda ve tezgâhları yakından tanıdıkça mesleğinizi daha çok sevecek, büyük bir ilgi duyacaksınız. Diğer dişlilerden kuvvet iletimi ve biçim olarak farklı olan zincir dişlilerin kullanıldığı yerleri, imal usullerini göreceksiniz. Bu dişlilerin elemanlarını hesaplayıp kendiniz üniversal freze tezgâhında açabileceksiniz. Dişli çarkların imal edilmesinde kullanılan ilgi çekici özel freze tezgâhlarının çalışma prensiplerini ve üretilen işleri zevkle öğreneceksiniz. Makine imalatında önemli bir yeri olan diğer özel freze tezgâhlarının kullanım amacını ve özelliklerini kavrayacaksınız. Bu dersin sonunda kuvvet ve hareket iletiminde önemli yer olan, üretimini merak ettiğiniz dişli çarkların yapılması konusunda geniş bir bilgiye ve beceriye sahip olacaksınız

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler