Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Tekne ve Yat

Tekne ve yat kullanma hakkında bilgi, yat sürme hakkında teknik detaylar. Tekne motoru ve diğer donanım gibi konuları bu bölümde bulabilirsiniz. Sizde yat ve teknelere meraklıysanız bu bölümdeki bilgileri seveceksiniz.


Yat ve Tekne yapı elemanları 3

Deniz araçlarının yapımında değişik görevlere sahip çok sayıda yapı elemanı kullanılmaktadır. Bu yapı elemanları görevine uygun olarak, çok değişik şekillerde yapılmaktadır. Bu derste önceki derslerde anlatılan ve onları tamamlar nitelikteki yapı elemanlarını tanıyacaksınız. Bu yapı elemanları, güvertelerin altında taşıyıcı görevi yapan kemere, puntel (dikme) ve perdelerdir. Bu elemanların boyutları, kaç adet yapılacağı ve nerelere yerleştirileceği gemi mühendisleri tarafından uygun hesap yöntemleri ile tespit edilmektedir. Bu ders sonunda önemli ölçüleri mühendislik hesapları sonucu ortaya çıkmış olan güverte altı yapı elemanlarının çizimini kurallarına uygun olarak yapabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır