Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Tekne ve Yat

Tekne ve yat kullanma hakkında bilgi, yat sürme hakkında teknik detaylar. Tekne motoru ve diğer donanım gibi konuları bu bölümde bulabilirsiniz. Sizde yat ve teknelere meraklıysanız bu bölümdeki bilgileri seveceksiniz.


Yat ve Tekne yapı elemanları 1

Teknik Resim derslerinde de bahsedildiği gibi teknik resim uluslararası bir dildir. Deniz araçlarının yapılabilmesi için öncelikle endazesinin, genel planının, yapı elemanlarının ve konstrüksiyonlarının çizilmesi gerekir. Deniz araçları resminde kullanılan özel çizgiler ve semboller yardımı ile herhangi bir ülkede dizayn edilen deniz aracının bir başka ülkede imal edilebilmesi mümkün olmaktadır. Bu derste ve bundan sonraki derslerde uluslararası denizcilik kurallarına göre deniz araçları resminin çizilmesi ile ilgili konuları görecek, uygulamasını ise çizim takımlarını kullanarak ve bilgisayar destekli çizim programı ile bilgisayar ortamında yapacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır