Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Medikal Cihaz bakımı ve Kullanımı

Bu bölümde medikal cihazların bakımı ve medical cihazlarda kullanım sırasında dikkat edilmesi gereken konular verilecektir. Sizde sağlık sektöründe çalışıyorsanız özellikle elektronik medikal cihazların kullanımı için ihtiyacınız olan bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.


X Işınlı Cihaz Kurulumu

Tıp alanında kullanılan cihazlar arasında görüntüleme cihazlarının ayrı bir yeri vardır. Görüntüleme cihazları da yine çalışma prensipleri ve işlevleri açısından çeşitlilik göstermektedir. Elinizdeki derste, görüntüleme cihazları arasında çalışma, prensiplerinde x-ışınını kullanan cihazlardan bahsedeceğiz. X-ışınlı cihazlar, x-ışınının keşfinden sonra teknoloji ile birlikte önemli gelişmeler katederek tanı ve tedavinin vazgeçilmez cihazları arasında yerini almıştır. Elinizdeki derste, yaygın olarak karşılaşacağınız x-ışınlı cihazların çeşitlerini ve kullanım yerlerini görebileceksiniz. Bu derste, cihazların temel prensibini oluşturan x-ışınının ne olduğunu ve nasıl üretildiğini bulabileceksiniz. Bu derste x-ışınlı cihaz risklerine karşı alınması gereken önlemleri bulabileceksiniz. Cihazların taşıma ve ambalaj kurallarını, yine bu derste bulabileceksiniz. Tıbbi cihaz ve sistemlerin bulunduğu ortamların insan sağlığı ve çevre için önemli riskler taşıdığını unutmayınız. Bu cihazlarla çalışırken üzerinize düşen sorumluluğun son derece büyük olduğunu ve çok küçük ihmallerin ne kadar büyük sonuçlar doğurabileceği bilinciyle hareket ediniz ve tüm çalışmalarınızda bu duyarlılığı gösteriniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır