Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Güzellik ve Saç Bakımı

Bu bölümde kuaförlerin kullanacağı teknikler, ve güzellik konularında teknik bilgiler bulabilirsiniz. Daha güzel olmak veya kuaför olarak müşterilerinize daha güzel hizmet verebilmek için bu bölümdeki belgeleri inceleyebilirsiniz.


Vücut Bakımı ve Güzellik kozmetikleri

Günümüzde, güzellik, güzelleşme, güzel görünme gibi kavramlar, çoğu insan için lüks bir tüketim aracı olmaktan çıkmış ve adeta gereksinim haline gelmiştir. Toplumdaki bu beklenti, bazı meslek ve sanat dalları gibi kuaförlük ve güzellik hizmetlerini de fazlaca gündeme getirmiş ve bu meslek alanlarına olan talebi arttırmıştır. Çalışma ortamı doğrudan insan vücudu olan bu meslek alanlarında çalışacak insan gücünün yetiştirilmesi de bir o kadar önem kazanmıştır. Çünkü uygulamalarda yapılabilecek en küçük bir hata bile insan sağlığını ciddi tehlikelere sokacak sonuçlar doğurabilir. Bu tür istenmeyen sonuçların ortaya çıkmaması için insan vücudunun fizyolojik özelliklerini, insan vücuduna uygulanan kozmetik preparatları ve bunların özelliklerini bilmek gerekir. Bu modül, meslekte çalışan elemanların kullandıkları vücut bakım kozmetiklerini ve içerdiği kimyasalları tanımalarını sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Bu modülü okuduğunuzda, insan vücuduna uygulanan kozmetik preparatları, bunların içeriklerini ve bu içeriğin ne amaçla hazırlandığını, cilt üzerindeki işlevlerini öğreneceksiniz. Bu bilgilerle, uygulama sırasında cildin yapısına ve türüne en uygun vücut bakımı ürünlerini seçecek, alerji gibi istenmeyen durumlarla karşılaşma riskini en aza indireceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır