Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Olta ve Balıkçılık

Bu bölümde iyi bir balıkçı olmak için ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi bulacaksınız. olta çeşitleri, balık çeşitleri, ağ kullanımı, tekneler hakkında genel bilgi. Sizde deniz sevdalısı iseniz bu bölümdeki olta ve ağ bilgilerini seveceksiniz.


Voli Ağı nedir, nasıl kullanılır ?

Avcılık suretiyle balık istihsali tüm dünya sularında yapılmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte av araç gereçleri de değişmekte ve geliştirilmektedir. Bu gelişme av stoklarının verimliliğini koruyacak şekilde yasal düzenlemeler ile kontrol edilmektedir. Voli ağları, diğer av araç gereçlerine nazaran daha basit yapılı ve ekonomik pasif av araçları grubundandır. Ağların fanyalı ağlardaki gibi üst üste dikilmesi ve bu ağların yan yana getirilerek birbirine çatılması esasına (çatılı ağlar) göre yapılırlar.Avlanılacak balık türüne göre ağ gözü seçimi ve uygun donam faktörlerinin ağ donatımında dikkate alınması gereklidir. Voli Ağı Donatımı dersi sayesinde avlanılacak balık türüne uygun voli ağı seçebilecek ve voli ağında ağ donatımı, kurşun ve mantar yaka donatımı yapabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler