Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Seramik

Seramik bölümünde, seramik yapmak isteyeneler için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. seramik modelleri, seramik desen örnekleri, seramik yapımı teknikleri, Seramik boyama ve boyama incelikler... seramik üzerine herşey burada.


Kil vazolar için Desenler hazırlama

Topraktan mamul eşya yapımı, tarih öncesi uygarlıkların ortaya çıkmasıyla başlamış zamanla gelişip bir endüstri dalı oluşturmuştur. Aynı zamanda estetik güzellik ve işlevsellik hep birlikte düşünülmüştür. İlk çağlardan günümüze kadar geçen zamanda kullanılan dekorlama yöntemleri uygarlıkların tanımlanmasına ışık tutmuştur. Dekoratif uygulama teknikleri bazen görsel bazen de işlevsel amaçla kullanılmışlardır. Mekanik yöntemleri kullanmayarak ya da kullanarak, hazır boya, ya da doğal renkli killerle, yapılan onlarca yöntem vardır. Bu derste tanıtılmış dekorlama yöntemleri sadece çarkta şekillendirilmiş ürünler üzerinde sıklıkla kullanılan dekorlama yöntemleri olarak ele alınmıştır. Bu ders size silindirik form üzerinde yarı mamulü dekorlama teknikleri ile ilgili bilgi ve becerileri kazandıracaktır. Yarı mamul, serbest yöntemle, çamur tornası, döküm ya da mekanik yollarla biçimlendirilmiş ve tekniğe uygun şekillendirme kıvamına gelmiş ürünlerdir. Böylece oluşturduğunuz silindirik formları öğrendiğiniz dekor teknikleri ile zenginleştirerek güzel ürünler oluşturabileceksiniz ve çalışmalarınız sonucunda farklı formlar üzerinde bu teknikleri kullanabileceksiniz

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler