Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Olta ve Balıkçılık

Bu bölümde iyi bir balıkçı olmak için ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi bulacaksınız. olta çeşitleri, balık çeşitleri, ağ kullanımı, tekneler hakkında genel bilgi. Sizde deniz sevdalısı iseniz bu bölümdeki olta ve ağ bilgilerini seveceksiniz.


Uzatma Ağ nasıl kullanılır - balıkçılık ipuçları

Özellikle küçük balıkçı tekneleri ile kullanılan uzatma ağları, balıkların solungaçlarının (galsamalarının) veya yüzgeç ışınlarının takılması veya ağa vurdukları esnada yaptıkları hareketlerle ağlara sarılmaları suretiyle (fanyalı mağlar) yakalanmaların, sağlayan ağlardır. Uzatma ağları ile avlanılan balık türlerinin çok çeşit içermesinden dolayı uzatma ağlarının gerek donatım özellikleri gerekse uzunluk, yükseklik, pot oranı gibi teknik özellikleri birbirinden farklıdır. Uzatma ağları ekonomik, pasif olarak nitelendirilebilecek av araçlarındandır. Avlanılan balık miktarı, av operasyonu sırasında yapılan masraflara göre genellikle iyi bir düzeydedir. Uzatma Ağ Donatımı dersi ile uzatma ağlarının teknik özelliklerini belirleyebilecek donam faktörleri ile ilgili hesaplamalar yapabilecek ve avlanılacak balık türlerine göre uzatma ağ çeşitlerini donatabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler