Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Seramik

Seramik bölümünde, seramik yapmak isteyeneler için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. seramik modelleri, seramik desen örnekleri, seramik yapımı teknikleri, Seramik boyama ve boyama incelikler... seramik üzerine herşey burada.


Türkiyede cam sektörü ne durumda

İnsanoğlu daima gün ışığına ihtiyaç duymakla birlikte, ruh sağlığı için aydınlık ve tabiata yakın olma isteğindedir. Bu nedenle cam, sofra eşyasından sanat eserine kadar hayatın vazgeçilmezleri arasında yerini almıştır. Tarih boyunca da insan yaşamında önemini hep korumuştur.Camın duruluğu, kolay şekillendirilebilmesi, yüzeyinin parlaklığı, direnci gibi özelliklerinden dolayı cam daima tercih edilecek bir malzeme olacaktır. Yapılara güneş ışığı doğrudan girdiğinde olumsuz etkiler yaratmakta ve bunların engellenmesi için de güneş ışınlarının denetlenmesi gerekmektedir. Camlar geçmişten günümüze pek çok aşama kaydetmiş ve bunu teknolojik yenilikler de desteklemiştir. Günümüz mimarisinin vazgeçilmezi konumuna gelmiştir. Camlar sadece pencere camı olarak değil, yapıların dış cephe malzemesi olarak da kullanım alanı bakımından yaygınlaşmıştır. Bu nedenlerle camlarda ışık geçirgenliği, güvenlik, estetik, dayanım gibi özellikler geliştirilmiş ve pek çok cam türü üretilmiştir. Bu dersteTürkiye’deki cam sektörlerinin gelişim süreçlerini, üretimlerini, cam türlerini öğrenecek; cam sektörlerinin endüstri devrimine ayak uydurarak kendilerine önemli yerler edinmiş olduklarını göreceksiniz. Bu dersteki bilgiler size, sonraki konularda yardımcı olacak ve araştırmalarınızda yol gösterecektir

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler