Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Tatil ve Hotel hizmetleri

Tatil sektöründe çalışanlar için bilinmesi gereken kurallar. Otellerde ve Hotellerde konaklayacaklar için de aklınızda bulunması gereken bilgiler bu bölümdedir. Otelde yanlış bir uygulama ile karşılaştığınızı düşünüyorsanız veya kurallara uymayan bir durum varsa buradaki dökümanlardan işin aslını öğrenerek, hotel ve otel yönetimini uyarabilirsiniz.


Turizm Coğrafyası Ders Notları

Turizm Coğrafyası, tüm dünya ülkelerinin ve bölgelerinin yerini tarif edebilmek ve nerede olduklarını doğru olarak bulabilmek için bize rehberlik etmektedir. Bu sayede gitmek istediğimiz ya da merak ettiğimiz yerler hakkında bilgi sahibi olabilmekteyiz. Coğrafya bilgisi, iyi bir turizmci olmanın ön koşullarından biridir. Yaşadığımız yeri, bölgeyi, ülkeyi yerli ve yabancı turistlere doğru olarak tanıtabilmek için coğrafî turizm bilgilerine ihtiyaç duymaktayız. Bu dersteki bilgileri kazandığınız takdirde, ülkemizin ve bölgelerimizin iklimi; doğal, tarihî ve kültürel varlıkları; turistik değerleri; ulaşım olanakları; Türkiye turizmi içindeki yeri ve önemi hakkında bilgi sahibi olup doğru analizleri yapabileceksiniz. Bu bilgiler, sizin hem meslekî alanda başarılı olmanızı sağlayacak hem de kültürel birikiminizi zenginleştirecektir. Bilgi çağını yaşadığmız günümüzde gerçek başarıyı yakalayabilmek ve hedeflerimize ulaşabilmek için daha fazla çalışmamız, araştırmalar yapmamız ve doğru analizleri gerçekleştirmemiz gerekmektedir. Bu da siz genç arkadaşlarımızın, çabası ile gerçekleşecektir.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır