Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Turizm, Eğlence Tesisleri ve Hizmetler

Bu bölümde Turizm işletmeciliği yapmayı planlayan ve hizmet sektöründe çalışacak kişiler için faydalı bilgiler bulabilirsiniz. Masaj, eğlence aktiviteleri, Sunum, oyunlar vb. birçok konuyu bu bölümde bulabilirsiniz.


Sahne Makyajı

Turizmin gelişmesiyle eğlence hizmetleri de artık sektörde yerini almıştır. Animasyon gösterilerinde ortaya konan oyun veya aktivitenin istenilen etkiyi yaratmasıve amacına ulaşabilmesi için uygun makyajı belirlemesi ve istenilen etkiyi yaratabilmesi için bilinçli ve profesyonelce yapılmasıgerekmektedir. Makyaj sanatçıya sahnede hoşbir görünüm verir. Bazen de oynanan karakterin özelliğini gereği makyaj yapılır. Örneğin, yaşlı, kör, şaşı, kambur vb. bir karakteri yansıtan rol için iyi bir kostüm, aksesuar ve makyaj gereklidir. Sahne makyajında profesyonel makyaj malzemeleri kullanılır. Bir animatörün gerektiğinde kendi makyajınıyapabilmesi için estetik duygusunu geliştirmişolması, makyaj tekniklerini, temaya ve kostüme uygun makyaj seçimine karar verebilmesi gerekir. Bu derste makyaj malzemelerini, makyaj çeşitlerini ve sahne makyajının özelliklerini öğreneceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır