Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Olta ve Balıkçılık

Bu bölümde iyi bir balıkçı olmak için ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi bulacaksınız. olta çeşitleri, balık çeşitleri, ağ kullanımı, tekneler hakkında genel bilgi. Sizde deniz sevdalısı iseniz bu bölümdeki olta ve ağ bilgilerini seveceksiniz.


Trol avcılığı nasıl yapılır - balıkçılık teknikleri

Deniz sahilinde kıyısı bulunan ülkelerde avcılıkla elde edilen su ürünlerinin payı yetiştiricilikle elde edilen su ürünlerine oranla çok fazladır. Ülkemizde de su ürünleri avcılığının su ürünleri istihsali içerisindeki payı oldukça yüksektir. Ülkemizin elde ettiği su ürünleri istihsalinin % 70’ inden fazlası avcılık yöntemleri ile sadece Karadeniz’den elde edilmektedir. Şu halde su ürünleri istihsalinde avcılığının çok önemli yer tuttuğu düşünülerek, avcılıkta kullanılan av araç gereçlerinin usulüne uygun olarak modernize edilmesi ve uygun avlama yöntemlerinin kullanılması gerekmektedir. Bu sayede avcılıkla elde edilen su ürünleri miktarını artırarak ülke ekonomisine daha fazla katkıda bulunmak mümkün olacaktır. Avcılıkla elde edilen su ürünleri içerisinde trol ağları ile yapılan avcılığın özel bir yeri vardır. Trol ağının donatımının avlanılacak derinliğe ve avlanılacak balık türüne uygun olarak yapılması ağ gözü açıklığının, avlanma mevsiminin ve avlanma bölgelerinin su ürünleri mevzuatına uygun seçilmesi son derece önem arz etmektedir. Trol donatımı dersi ile donatılacak trol türünü tespit ederek uygun ölçülerde ağ kesimi yapabilecek, kurşun ve mantar yaka donatımını ve kapı, torba bağlantılarını yapabileceksiniz Bu ders sayesinde istenilen tipte bir trol ağını donatarak trol avcılığına hazır hale getirebileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler