Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Fotoğraf ve Grafik Dersleri

Bu bölümde temel fotoğrafçılık terimlerinden uzmanlık için gerekli birçok konuya kadar çeşitli dersler bulabilirsiniz. Grafik başlığı altında ise birçok grafik terimi ve bunların bilgisayardaki karşılığını öğreneceksiniz.


Grafikte Torso Çizimi

Yüzyıllar boyu insan bedeni, uygarlıkların başlıca ifade konularından biri olmuştur. Bilimi ve yeni buluşları kültür gelişmesinin temeli kabul eden topluluklar en yoğun uğraşlarını insan bedenini incelemekte vermişlerdir. Antik Yunan ve Roma Uygarlığı kusursuzluğu, kadın ve erkeği tanrılaştırmakla elde etti. Kusursuz görünen matematik oranlar ve ideal ölçülere uygun bir figür oldu. Bu dönemdeki eserler sanatsal açıdan bugün dahi benzersiz kabul edilmektedir. Desende insan figürü çizimine hareketsiz modelden (Torstan) çizimler ile başlanması gerekir. Tors çizimi ile ideal ölçüdeki insan formunu doğru olarak çizmek canlı insan figürü çiziminde kolaylık sağlayacaktır. Hazırlanan bu derste tors ve heykel tanımları, tors çiziminde ölçü, oran, tors çizim uygulamaları ve çizerken dikkat edilecek noktaları ele alacağız. Ders sonunda öğrendiğiniz bilgi ve becerileri sanatla ilgili tüm alanlarda kullanabilir ve hatasız bir biçimde insan figürünün temeli olan tors çizim uygulamaları yapabilirsiniz

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır