Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Tilki Overlok makinesi

Günümüzde insanların modaya ilgiyle yaklaşımları ve giyim çeşitliliğine olan talebin artması nedeni ile ülkemizde giyim sektörü hızlı bir gelişme göstermekte, sıkça kendini yenilemektedir. Giyim ihtiyaçlarının çeşitliliği ve kullanılan malzemelerin farklı özellikleri giyim üretiminin dallara ayrılmasına neden olmuştur. Bu dallardan biri olan deri giyim gerek dikim teknikleri, gerekse kullanılan malzeme ve makineleri bakımından kumaş üretimine göre farklılıklar gösterir. Deri giyim üretiminin kaliteli, hızlı ve ekonomik olabilmesi makinelerin kullanımı ve alanında yetişmiş kaliteli insan gücü ile mümkündür. Gelişen teknolojinin etkisi ile makineler kürk ve deri dikimini hem kolaylaştırmakta, hem de insanlara daha uygun şartlarda ürün sunma imkânı sağlamaktadır. Tilki overlok makinesi kürk ve deri dikiminde kullanılan makinelerden sadece biridir. Bu derste tilki overlok makinesini dikime hazırlama, kullanma, temizlik ve bakım işlemlerini yapma ile ilgili olarak gereken tüm bilgi ve becerileri bulacaksınız. Yapacağınız uygulamalarla birlikte dersi başarı ile tamamladığınızda kürk ve deri dikimi ile ilgili olarak bundan sonraki çalışmalarınıza temel oluşturacak bilgi ve beceriler zincirine sahip olacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

nergiz teşekkürler

dikişe meraklıyım ama bilgim ve vaktim az. ihtiyaç kadar genellikle onarım amacıyla... sitenizdeki kalıpları aldım çok iyi anlatılmış ufkumu açtınız teşekkür ederim çalışmalarınızda başarılar ve kolaylıklar dilerim.

10-07-2010 14:31

  birşey bulamıyorum

  19-02-2012 14:46

   acaba neden doğru bir açıklama göremiyorum hiç bişey gözükmüyor benmi göremiyorum kalıp malıp dikiş bilgieri :?

   12-05-2012 07:30

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler
    Diğer Dersler