Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Matbaa ve Baskı

Bu bölümde matbaa ile ilgili terimler ve baskı işlemlerinde kullanılan makinelerin kullanımı hakkında bilgi bulabilirsiniz. Flekso özellikleri, Ofset hakkında detaylı bilgi, tifdruk baskı gibi sektöre yönelik bilgileri öğrenerek Matbba sektöründe kolayca iş bulabilirsiniz.


Matbaada Tifdruk baskı çıkış ayarları

Bu ders tifdruk çıkış ayarlarının uygulamalı olarak anlatıldığı öğretim materyalidir. Rotatif veya rotogravür makinelerde malzemeler, bobin olarak çıkış ünitesinde sarılırlar. Malzemenin düzgün sarılması ,sonradan yapılacak olan bobin kesim işlemi için çok önemlidir. Tifdruk çıkış ayarları dersi size gerekli olan becerileri kazandırmak için hazırlanmış bir dersdür. Bu dersi tamamladığınız zaman sizler, makinede malzemeyi düzgünce sardırabileceksiniz. Sarılmış bobini uygun ölçülerde kesebileceksiniz. Bu derste hedeflenen yeterlikleri edinmeniz durumunda, tifdruk çıkış ayarlarını yapabilen nitelikli elemanlar olarak yetişeceğinize inanıyor, başarılar diliyoruz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler