Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Matbaa ve Baskı

Bu bölümde matbaa ile ilgili terimler ve baskı işlemlerinde kullanılan makinelerin kullanımı hakkında bilgi bulabilirsiniz. Flekso özellikleri, Ofset hakkında detaylı bilgi, tifdruk baskı gibi sektöre yönelik bilgileri öğrenerek Matbba sektöründe kolayca iş bulabilirsiniz.


matbaada Tifdruk baskı ayarları

Bu ders baskı ve kurutma ayarlarının, tifduruk baskı makinelerinde uygulamalı olarak anlatıldığı öğretim materyalidir. Tifdruk baskı makinesinde baskı ayarları makine üzerinde çalışan kişilerin öncelikle bilmesi gereken ayarlardandır. Bu ayarlar baskı kalitesini direkt etkiler. Tifdruk baskıda çok farklı malzemeler kullanılmaktadır. Malzemeden malzemeye baskı ayarlarının değişeceği düşünülürse, bu derste öğrenilecek ayarların önemi daha iyi anlaşılacaktır. Bu ders sonunda edineceğiniz bilgi ve becerileriyle tifdruk baskı makinelerinda baskı ünitesi ayarları ve kurutma ayarlarını yapabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler