Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Pazarlama

Pazarlama ve Perakende sektörü hakkında teknik bilgiler, Pazarlama yöntemleri ve pazarlamacılık. Sigorta işlemleri, ambalaj, banka işelmeri, muhasebe, ürün takibi, borç ve alacak işlemleri. Pazarlama sektörüne girmek için bilmeniz gereken her türlü bilgi burada


Temel Mali Tablolar Nelerdir

Tek düzen hesap planı ile uygulamaya getirilen mali tablolarla özellikle bilânço ve gelir tablosu ile işletmelerin mali durumları özetlenmektedir. Mali Tablolar, işletme sahiplerine ve işletme ile ilgilenen 3. kişilere işletmenin mali durmu hakkında bilgi vermektedir. Bu tabloları kullanacak olan kişiler, tablolar ile neleri öğrenebileceklerini bilmek zorunadırlar. Finansal tablolar, bu tablolarla ilgilenenler tarafından değişik şekillerde yorumlanmaktadır. Bunun için de mali tablolar belirli bir biçimsel yapıda düzenlenmelidir. Mali tablolar, bunlarla ilgilenecek olan kişilerin belirli düzeyde muhasebe bilgisine sahip oldukları varsayılarak hazırlanmaktadır. Mali tablolar belirli dönemlerde hazırlanması gerekir. Bu tabloların zamanında hazırlanması önemlidir. Finansal tabloların hazırlanmasında ve sunulmasında meydana gelecek gecikmeler, işletmenin ekonomik yapısını olumsuz yönde etkilemektedir. Öğrenme faaliyeti 1’de; bilançonun biçimsel yapısı, bilanço ilkeleri ve bilançonun düzenlenmesi üzerinde durulmuştur. Öğrenme faaliyeti 2’de ise; gelir tablosunun biçimsel yapısı, gelir tablosu ilkeleri ve gelir tablosunun düzenlenmesi üzerinde durulmuştur.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler