Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Örgü , Tekstil ve Dokuma Giysiler

Bu bölümde çeşitli örgü işleri ve hızlı şekilde tekstil ürünleri hazırlamak için gerekli bilgileri bulabilirsiniz. Kumaş boyamadan örme Etek ve Hırka hazırlamaya kadar çok çeşitli konular bu bölümdedir.


Tekstilde boya aşamaları ve parti oluşturma

Tekstil alanında nitelikli, kaliteli, yaratıcı ve motivasyonu yüksek bireyler olarak gelişen ve değişen teknolojiyi yakalayıp uyum sağlamanız gerekmektedir. Tekstil sektörünün beklediği niteliklerde yetişmenizi amaçladığımız sizlerin, tekstil materyali için doğru parti oluşturmayı bilmeniz önem taşımaktadır. Terbiye işlemlerinin başlangıcında ham kumaş üzerindeki dokumadan ve iplikten kaynaklanan hataları tespit edip, giderilmesi mümkün hataları zamanında önlemek büyük önem taşımaktadır. Aksi takdirde kumaşlardan parti oluşturup terbiye işlemleri uyguladıktan sonra, hatalarla son kontrol aşamasında karşılaşmak önlenemez maliyetlerle işletmeyi karşı karşıya getirebilir. Bunun için bu ders içerisindeki bilgileri tekniğine uygun ve doğru olarak öğrendiğinizde iş hayatınızdaki rakiplerinizin bir adım önüne geçmiş olacaksınız. Sizler bu ders ile boyanacak materyali doğru olarak kontrol edebilecek ve makine kapasitesine uygun olarak parti oluşturabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler