Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Tekne ve Yat

Tekne ve yat kullanma hakkında bilgi, yat sürme hakkında teknik detaylar. Tekne motoru ve diğer donanım gibi konuları bu bölümde bulabilirsiniz. Sizde yat ve teknelere meraklıysanız bu bölümdeki bilgileri seveceksiniz.


Tekne Parampet ve Verdevela

Bu dersle parampet ve vardevelaların inşasını gemi standartlarına uygun şekilde yapabileceksiniz. Parampet ve vardevelalar apartman dairesinin balkonundaki korkuluk veya panjur sistemine benzeyen yapılardır. Parampet ve vardevelaları geminin donatım kısmına girmekte olup ana güvertede bulunmaktadır. Gemi bünyesinde parampetlerin yeri; baş ve kıçta olmak üzere iki yerdedir. Bununla beraber geminin iskele ve sancak yönün de parampetlerle montajı gerçekleştiren vardevelalar boru ve dolu yuvarlak malzemeden yapılmaktadır. Bu ders sonunda; parampet ve vardevela boyutları klas kitaplarındaki standartlarda yapılmakta olup bu kurallar çerçevesinde imalatını ve montajını yapabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır