Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Olta ve Balıkçılık

Bu bölümde iyi bir balıkçı olmak için ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi bulacaksınız. olta çeşitleri, balık çeşitleri, ağ kullanımı, tekneler hakkında genel bilgi. Sizde deniz sevdalısı iseniz bu bölümdeki olta ve ağ bilgilerini seveceksiniz.


Tekne ve yat nasıl sürülür, pratik kaptanlık ipuçları

Deniz araçları yapımı, yüzyıllardan beri teknolojisini yenileyerek gelişmekte olup günümüzde de önemini korumaktadır. Bu alanda gemi, yat, tekne vb. deniz araçlarının yapımı için ilk öğrenilmesi gereken iş endaze çizmektir. Endaze bize kâğıt üzerinde yapacağımız gemi ölçülerini 1/1 ölçeğinde elde etmemizi sağlar. Bu da günümüzde rekabet edebilmek için çok önemli olan üretime geçmeden olabilecek hataları önlememizi sağlar. Malzemede, işçilikte ve zamanda meydana gelebilecek kayıpları önler. Yapacağımız işin tekniğe uygun olmasını sağlar ve maliyeti düşürür. Endaze–1 Dersinde, size önce geminin tanımı, gemi çeşitleri, geminin ana boyutları, gemi tonajları ve şiyer eğrisi çizimi verilmiştir. Bu sektörde çalışan kişilerin başarılı olabilmesi için endaze çizmeyi çok iyi bilmesi gerekir.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler