Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Tayt ve Body dikimi

Likralı kumaşların kullanılmaya başlanmasıyla birlikte vücudu saran giysilerin kullanımı oldukça fazlalaşmıştır. Çünkü tayt ve body kullanıcıya rahat hareket imkanı sağlar. Tayt ve bodynin kullanışlı, sağlıklı, rahat ve ekonomik olması üretimini artırmaktadır. Çeşitli meslek gruplarında kullanılmakla birlikte, giysi içine (ceket hırka vb) giyilebilmesi nedeniyle de tercih edilmektedir. Talebin yoğun olması bu alanda yetişmiş eleman ihtiyacını da arttırmaktadır. Son yıllarda, modanın da etkisiyle yaşanan hızlı değişim, üretimde esnekliği ve çeşitliliği zorunlu hale getirmektedir. Sektörün ihtiyacı olan kalifiye elemanın özelliklerini kazandırmak amacıyla verilen ders sistemiyle, sizler de iş bulma şansınızı arttırmış olacaksınız. Bu derste tayt ve bodynin üretim tekniklerini öğreneceksiniz. Yuvarlak örme kumaş ile üretim yapmak, dokuma kumaşla üretim yapmaya nazaran daha kolay ve pratiktir. Siz de edindiğiniz bilgi ve becerilerle bu dalda iş bulma fırsatını yakalamış olacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler