Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Örgü , Tekstil ve Dokuma Giysiler

Bu bölümde çeşitli örgü işleri ve hızlı şekilde tekstil ürünleri hazırlamak için gerekli bilgileri bulabilirsiniz. Kumaş boyamadan örme Etek ve Hırka hazırlamaya kadar çok çeşitli konular bu bölümdedir.


Tekstil desenini baskıya hazırlamak

Bir önceki dersle tasarım ilke ve kurallarını öğrenerek yaptığınız desen tasarımlarınızı üretim aşamasına geçirebilmek için raportlamanız gerekir. Raportlanmayan bir desen estetik açıdan uygun olsa dahi metraj baskı gerçekleştirilemez, kâğıt üzerinde kalmaktan öteye gidemez. Üretim için raportlama işlemine başlamadan önce işletme koşullarında dikkate alınması gereken önemli unsurlar vardır. Bunlar; desenin basılacağı makine parkuru, kumaş cinsi, kullanılacak boyarmadde grubu, makinenin basabileceği renk sayısıdır. Bir sonraki adım makinenin şablon ölçülerinin ne olduğudur. Ancak bu bilgiler doğrultusunda uygun raport ölçü ve çeşitleri kullanılarak üretim aşaması için raportlama işlemine başlanabilir. Bu ders yardımıyla müşteri istekleri, günün moda akımı, kullanım yeri ve hayal gücünüzle tasarımını yaptığınız desenleri uygun raportlama teknikleriyle raportlayarak üretimin de kullanılabilir duruma getirebileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler