Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Güzellik ve Saç Bakımı

Bu bölümde kuaförlerin kullanacağı teknikler, ve güzellik konularında teknik bilgiler bulabilirsiniz. Daha güzel olmak veya kuaför olarak müşterilerinize daha güzel hizmet verebilmek için bu bölümdeki belgeleri inceleyebilirsiniz.


Takma Tırnakları kullanırken dikkat edilecek konular

Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri alanı, günümüz gelişen dünyasında çok önemli bir sektör oluşturmaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yeni araştırmalar yapılmakta ve sonucunda bu alanla ilgili her geçen gün yeni gelişmeler yaşanmaktadır. Bu gelişmeleri yakından takip edebilmek için sektör çalışanlarının da yeteneklerini geliştirmeleri, bilgi beceri ve alt yapı olarak yeterli donanıma sahip olmaları gerekmektedir. Bu nedenle çalışanlar teknolojiyi yakından takip edebilmeli, gelişmelerden haberdar olmalıdırlar. Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri alanı bünyesinde çok sayıda meslek dalı barındırmaktadır. El ve ayak bakımı bunlardan sadece biridir. Öyle ki el ve ayak bakımı içindeki takma tırnaklar konusu bile bugün birçok gelişmiş ülkede kendi başına bir meslek dalıdır. Bu ülkelerde sadece takma tırnaklar için 1000–1500 saatlik eğitimler alınmaktadır. Uzun yıllar klasik manikür pedikür anlayışı ile sınırlı olan el ve ayak bakımına artık ülkemizde de takma tırnaklar konusu dahil olmuş ve hızla yaygınlaşmaya başlamıştır. Hazırlamış olduğumuz bu öğrenme materyali, takma tırnaklar hakkında bilgi sahibi olmanız amacıyla hazırlanmıştır. Bu modülü tamamladığınızda takma tırnak tekniklerini tanıyabilecek, uygun ortam ve araç- gereç sağlandığında bu teknikleri uygulayabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır