Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Pırlanta ve Kuyumculuk sanatı

Kuyumculuk öğrenmek isteyenler için kapsamlı dökümanlar, altın ve pırlanta çok değerlidir fakat özel yapım pırlanta ve takılar çok daha değerlidir. Sizlerde bu lüks sektörde yer almak isterseniz sitemizdeki resimli dersleri inceleyip kuyumculuk alanına herhangi bir kursa gitmeden adım atabilirsiniz. Pırlanta ve özel altın takılar yapımı hakkında dökümanlar


Özel Takı tasarımı

Takı imalatında çalışabilmek için Teknik Resim bilgi ve becerisine sahip olmak gereklidir. Teknik Resim belirli kurallara dayalı ve aletler ile çizilir. Sevgili öğrenci, Teknik Resim çizim kurallarını ve bilgilerini öğrendikten sonra çalıştığın alanda yapacağın tasarımlar, daha anlaşılır olacaktır. Bir dünya dili olan Teknik Resim dili ile yapacağın çizimleri herkes anlayacak ve okuyacaktır. Sizden bir takı imal etmenizi istediklerinde daha önce görmüş olduğunuz Geometrik Çizimler Dersinden edindiğiniz bilgileri kullanarak bu derste verilen bir takıyı prizma içine doğru yerleştirip üç görünüşünü çizip kolaylıkla ölçülendirebileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır