Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Pırlanta ve Kuyumculuk sanatı

Kuyumculuk öğrenmek isteyenler için kapsamlı dökümanlar, altın ve pırlanta çok değerlidir fakat özel yapım pırlanta ve takılar çok daha değerlidir. Sizlerde bu lüks sektörde yer almak isterseniz sitemizdeki resimli dersleri inceleyip kuyumculuk alanına herhangi bir kursa gitmeden adım atabilirsiniz. Pırlanta ve özel altın takılar yapımı hakkında dökümanlar


Takı boyama ve parlatma

Dekoratif amaçlarla metallerin minelenmesi olayı çok eski çağlardan beri Mısır, Hint, Çin ve diğer ülkeler tarafından bilinmektedir. Hıristiyanlık devrinde, Romalılar, Tetonlar, Seltler ve bazı diğer ülkeler, Avrupa topraklarında minecilikle uğraşmışlardır. Bizans medeniyetinde beşinci ve onuncu yüzyıllar arasında İstanbul’da mükemmeliyete ulaşmıştır. Onbir ve onikinci yüzyıllar içerisinde de bugünkü Almanya ve Fransaya’da yayılmıştır. Onaltıncı yüzyılda Fransanın Limoj Bölgesinde sanatsal minecilik olayı, yeni bir merkez olmuştur Bu devir, kuyumculuk ve resim mineciliği konusunda çok önemlidir. Çok uzun sayılabilecek bir aradan sonra yirminci yüzyılın başlarında özellikle, birinci dünya savaşında sonra mine yapma sanatı yeniden gelişmeye yüz tutmuştur. Ülkemizin bu alandaki ihtiyacını karşılayabilmek ve ihracata yönlendirmek için; teknolojik metotları bilen ve alanındaki yeniliklere uyum sağlayan üretken teknik insan gücüne gereksinim duyulmaktadır. Bu derste yüzeysel bir işlem olan mine ile takı estetiğinin arttırılmasını ve böylece takıya olan tüketici beğenisinin artmasına katkı sağlayacağı düşünülerek, bu dersin sonunda kazandığınız bilgi ve becerilerle iş bulma ve kazanç sağlama şansınız artacaktır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır