Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Seramik

Seramik bölümünde, seramik yapmak isteyeneler için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. seramik modelleri, seramik desen örnekleri, seramik yapımı teknikleri, Seramik boyama ve boyama incelikler... seramik üzerine herşey burada.


Tabak boyama nasıl yapılır 2

Sanat, insanlar arasında iletişimi sağlayan en önemli araçtır. Seramik, görsel sanatlar grubunda yer almaktadır. Seramik, inorganik ham maddelerin şekillendirilip pişirilmesiyle elde edilen mamullere verilen addır. Çok geniş bir yelpaze içerisinde seramik mamuller karşımıza çıkmaktadır. Seramik dekorlama tekniklerinden sır altı tekniği ile yapılan çinicilik; aynı zamanda Türk süsleme sanatlarının en önemlisidir. Çinicilikte kullanılan motif ve desenlerin, uygulanması yöresel motiflerin gelişmesine imkân sağlar, kültür değerlerimizi geliştirir. Bu dersi başarı ile tamamladığınızda, meşe kömürü hazırlayacak, 18 cm’lik tabak desenini tabağa aktarabilecek, filesini ve tekniğine uygun olarak tahrirleme işlemlerini yapabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

liliane monaliza

bu site uye olmak istiyorum tşk

16-08-2010 12:53

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler
    Diğer Dersler