Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Örgü , Tekstil ve Dokuma Giysiler

Bu bölümde çeşitli örgü işleri ve hızlı şekilde tekstil ürünleri hazırlamak için gerekli bilgileri bulabilirsiniz. Kumaş boyamadan örme Etek ve Hırka hazırlamaya kadar çok çeşitli konular bu bölümdedir.


Süveter nasıl dikilir ?

Küreselleşen dünyamızda artık tüm alanlarda sınırlar kalmaktadır, dolayısıyla geçmişten günümüze süregelen birçok alışkanlıklarımız ve edinimlerimiz hızla yerini küresel değişime bırakmaktadır. bu gelişime karşı durarak değil tam aksine gelişim ile birlikte yol alabiliriz. Giyim sektöründe diğer birçok sektör gibi bu değişime en hızlı ayak uyduran ve gelişmelere yön verebilen bir yaklaşım içerisindedir. Teknolojik gelişmeler günümüzde, tüm sektörlerin artık vazgeçilmez bir öğesidir. Amacımız bu hızlı değişime ayak uydurmaktır. Geleneksel düz örgü üretimimiz ancak yakın çevremizin ihtiyaçlarını giderme amacı taşıyordu. Günümüzde ise düz örgü üretimi sosyal bir olgu dışında ekonomik değer de taşımaktadır. Bu katma değeri yaratabilmek için düz örgü sektöründe yeterli ve uygun ehliyetli elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Yapılan tüm çalışmalar daha az işgücü ile daha verimli bir üretim yaratabilme amacı taşımaktadır. Amacımız bu yolda kendine hedef çizen tüm öğrencilerimize rehberlik edebilmektir. Elinizdeki bu Düz Örme Süveter dersi ile birlikte sadece üretim aşamaları gösterilmiş olmayıp aynı zamanda hedeflenen çizgi doğrultusunda bir anlayış sergilenmiştir. Yapılan tüm çalışmalar öğrencilerimizin sektörde kendilerine yer edinebilmelerine rehberlik etmek içindir.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler