Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Yemek ve Gıda ürünleri

Yemek Tarifleri, Yemek hazırlama teknikleri, Organik gıdalar. Beslenme ve sağlık. Yemeklerin sunulması ve servisi. Sebzeleri pişirmede dikkat edilecek konular. İçeceklerin hazırlanması ve sunulması. Salata ve Soslar. Yiyecek çeşitleri ve dondurucuda saklanması için yapılması gerekenler.


Yemekte Soğuk içecekler

İçecekler canlıların yaşamında önemli bir yer tutar. Su, yaşamın sürdürülebilmesi için vücuda alınması zorunlu olan bir maddedir. İçeceklerimiz, mutfağımızı süsleyen, onu tamamlayan bir öğedirler. Örneğin; karlı kış gecelerinde gecenin sessizliğini bozan, sokakta boza satan bozacının sesi, bize belki de kış mevsimini daha çok sevdirmektedir. Ayrıca sıcak yaz günlerinde, vücudun ter yoluyla kaybettiği su ve mineralin yerine konması açısından büyük önem taşıyan ayran da vazgeçilmez içeceklerdendir. Bunun gibi, vücudun ihtiyacını karşılamak, serinlemek, keyif almak amacıyla başka soğuk alkolsüz içecekler de tüketilmektedir. Bir servis elemanı, barda çalışsın ya da çalışmasın içecekleri tanımalı, hazırlayabilmeli ve servislerini yapabilmelidir. İçkileri tanımanın en kolay yolu, içkileri gruplandırarak tanımaktır. Her grupta, isim yapmış, en çok ün kazanmış olanları bilmek işleri kolaylaştıracaktır. Konaklama ve yeme-içme işletmelerinde servis elemanlarının her türlü içeceğin servisini başarıyla yapmaları beklenir. Diğer Soğuk İçecekler ve Servisi dersinde, diğer soğuk içecekleri tanıyarak yöntem ve tekniğine uygun olarak hazırlayabilecek, hazırladığınız bu içecekleri servis tekniklerine uygun olarak konuğa servis edebileceksiniz. Dersin işlenmesinde ve konuların kavranmasında çevredeki işletmeleri inceleyerek oradaki uygulamaların neler olduğunu öğrenerek sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız. Bu derste öğrendikleriniz meslek hayatınızın temelini oluşturacak ve turizm sektöründe aranılan elemanlar olma yolunda emin adımlarla ilerleyeceksiniz

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler