Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Yemek ve Gıda ürünleri

Yemek Tarifleri, Yemek hazırlama teknikleri, Organik gıdalar. Beslenme ve sağlık. Yemeklerin sunulması ve servisi. Sebzeleri pişirmede dikkat edilecek konular. İçeceklerin hazırlanması ve sunulması. Salata ve Soslar. Yiyecek çeşitleri ve dondurucuda saklanması için yapılması gerekenler.


Zeytin Nasıl Seçilir

Zeytinlerin İşletmeye Kabulü, Zeytin Temizleme, Zeytinde Acılık Giderme, Sofralık Zeytin Fermantasyonu dersleri ile sofralık zeytin üretimi için gerekli bilgiler verilmiştir. Sofralık zeytin üretimi, temel olarak yukarıda adı verilen derslerde işlenen aşamalarla gerçekleşmektedir. Bu aşamaların bir veya birkaçında gerçekleştirilecek küçük bazı farklılıklarla çeşitli tipte sofralık zeytin elde etmek mümkündür. Uygulama sırasındaki bu ayrıntılar ile görünüş, lezzet, aroma vb. yönlerden üründe çeşitlilik sağlanmakta, sofralık zeytin piyasası zenginleşmektedir. Elde edilen ürün de farklı isimlerle anılmaktadır. Yeşil zeytinlerin işlenmesi sırasında uygulanan yöntemler ile elde edilebilen çeşitlerin başlıcaları; kırma zeytin, çizme zeytin, İspanyol usulü yeşil zeytin, dolgulu zeytin, zeytin ezmesi ve dilimlenmiş zeytindir. İşlenecek sofralık zeytin çeşidine göre kullanılan ham madde özelliği, acılık giderme yöntemi, kullanılan yardımcı maddeler, işleme süresi değişiklik göstermektedir. Bu ders ile sofralık yeşil zeytin çeşitlerinin işlenmesinde uygulanan yöntemler arasındaki farkı kavrayarak bu işlemleri yapabilme, gerekli araç-gereçleri tanıyıp kullanabilme, basit bakım ve temizliğini yapma bilgi ve becerilerini kazanacaksınız

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler