Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Fotoğraf ve Grafik Dersleri

Bu bölümde temel fotoğrafçılık terimlerinden uzmanlık için gerekli birçok konuya kadar çeşitli dersler bulabilirsiniz. Grafik başlığı altında ise birçok grafik terimi ve bunların bilgisayardaki karşılığını öğreneceksiniz.


Siyah Beyaz Fotoğraf Baskısı

İnsanlarla iletişimi sağlayan, hayatın her köşesinde ortaya çıkan fotoğraf, günümüzde hızlı bir şekilde gelişmeye başlamıştır. Fotoğrafı, kalıcı bir görüntü elde etmek ya da kendi anılarımızı tazelemek için kullanırız. Fotoğraf, bir sanat biçimidir. Bu ders; fotoğrafçılık alanının getirdiği bilimsel, teknik, estetik, sosyal ve teknolojik konularda öğrencinin bilgi ve becerileri kazanmasına yardımcı olacaktır. Siyah beyaz fotoğraf baskısı yapabilmek için karanlık odanın fiziki şartlarını kullanılabilir hale getirmek gerekir. Kart baskısını yaparken teknolojik gelişmelerden yaralanmak, uygulamada karşılaşabileceğiniz problemleri azaltır. Bu yaklaşım yaratıcı düşünmenizi geliştirir. Uygulama tekniklerini kavramada yardımcı olur. Baskı sırasında kullanacağınız banyo solüsyonlarının karışım oranları, kağıt baskı kalitesini arttıracaktır. Karanlık odada yararlanacak araç ve gereçlerin doğru ve yerinde kullanımı, baskı kalitesinin arttıracak bir başka önemli etkendir. Bu derste, siyah-beyaz fotoğraf baskısının hangi ortamda, hangi araç ve gereçlerle, hangi tekniklerle yapabileceğinizi öğreneceksiniz. Karanlık oda, kontak baskı, film pozlama, siyah beyaz kart banyosu işlemlerini izlemeniz siyah-beyaz kart banyosunu kolayca kavramanızı sağlayacaktır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

selma

görme engelliler için proje çalışmasına ihtiyacım var

30-04-2010 15:23

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır