Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Pazarlama

Pazarlama ve Perakende sektörü hakkında teknik bilgiler, Pazarlama yöntemleri ve pazarlamacılık. Sigorta işlemleri, ambalaj, banka işelmeri, muhasebe, ürün takibi, borç ve alacak işlemleri. Pazarlama sektörüne girmek için bilmeniz gereken her türlü bilgi burada


Sigorta İşlemleri ve Hukuki Yaptırım

Her zaman söylenen bir söz vardır; “Hukuk bir gün hepimize lazım olabilir, o halde hukuk kurallarına saygılı olmalıyız”. Gerçekten de son derece yerinde söylenmiş bir sözdür. Kuralsız yaşamaya kalkarsak çıkacak karmaşadan herkes zarar görür. Toplum içinde birbirimize zarar vermeden ve çıkar çatışmasına düşmeden yaşayabilmemizin en kolay yolu kanuna ve kanunun koyduğu yasaklara uymaktır. Gerek günlük hayatımızda gerekse iş hayatımızda yasalara uygun yaşamak ve işimizi yapmak, herkes için bir yaşam şekli olmalıdır. Öncelikle kişisel hak ve sorumluluklarımızı sonra da çalıştığımız işimizle ilgili hak ve sorumluluklarımızı çok iyi bir şekilde bilmemiz, en temel vatandaşlık görevimizdir. Yasalara uymak, gelişmenin ve uygar bir toplum olabilmenin en önemli şartlarından birisidir. Siz sigortacılık dalında okuyan sevgili öğrenciler, ilerde sigorta alanında çalışırken sigortacılık mevzuatına uygun ve yasalara saygılı iş görmeniz hem kendinizi hem de müşterinizi koruyabilmek açısından son derece önemlidir. Aksi takdirde çok kısa bir sürede bulunduğunuz sektörden silinir gidersiniz. Bu ders ile sigortacılık hukukunu kavrayabilecek ve sigortacılık işlemlerini mevzuata uygun yapabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler