Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Seramik

Seramik bölümünde, seramik yapmak isteyeneler için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. seramik modelleri, seramik desen örnekleri, seramik yapımı teknikleri, Seramik boyama ve boyama incelikler... seramik üzerine herşey burada.


Cam üfleme tekniği

Cam şekillendirme işlemlerini yaparken ekip olmanın, görev bölümü yapmanın zorluğunu belki yaşayacaksınız, ama ekiple birlikte çalışmanın, üretmenin beraber bir şeyler oluşturmanın hazzını da yaşayacaksınız. Bu işlemi öğrenmek için ekibin yaptığı işlerin tamamını sırasıyla öğreneceksiniz. Camcılığın bir sanat işi olduğunu işe başladığınız an anlayacaksınız. Zamanında mücevher yerine bile konan cam ürün oluşturmak bir kuyumcu hassasiyetiyle çalışmayı gerektirir. Üfleme ile Şekillendirme dersinü öğrenirken, kullanacağınız araç gereç ve özelliklerini, bu üretimi yapabilmek için öğreneceksiniz. Ortam, araç gereci tanımak üfleme ile şekillendirmede size ayrıcalık ve kolaylık sağlayacaktır. Üfleme ile şekillendirmeye uygun üretimi gerçekleştirmeye hazır olacaksınız. Bu dersle de camcılığın ana işlemlerinden en önemlisi olan üfleme ile şekillendirme bölümünü öğreneceksiniz. Bunun için sıcak cam maden alma, ön şekillendirme, ön şekil üstüne ürün formunu oluşturmanın zorluğunu da yaşayacaksınız. Cam ürünün gereği olan ısıl işlemlerin uygulanmasında zamanın önemini daha iyi kavrayacaksınız. Pota fırınları ve tavlama fırınlarını tanıma da mesleğinizin gereklerindendir. Bu fırınları tanımanız camcı olmanın ön şartlarından biridir. Tavlamayı (uygun soğutmayı) bilmeden ürün oluşturmak mümkün değildir.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler