Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Tatil ve Hotel hizmetleri

Tatil sektöründe çalışanlar için bilinmesi gereken kurallar. Otellerde ve Hotellerde konaklayacaklar için de aklınızda bulunması gereken bilgiler bu bölümdedir. Otelde yanlış bir uygulama ile karşılaştığınızı düşünüyorsanız veya kurallara uymayan bir durum varsa buradaki dökümanlardan işin aslını öğrenerek, hotel ve otel yönetimini uyarabilirsiniz.


Seyahat Acentalarının gelişimi

Acente performanslarına ait istatistikler, konaklama işletmeleri ile seyahat acenteleri arasındaki faaliyetlerin sonuçlarının, rakamlarla ifade edilmesinde, nedenlerinin analizinde ve genel durumun ortaya konulmasında son derece önemli yöntemlerdir. Acente performanslarına ait istatikler dersinde acentelere ait doluluk oranını, acentenin satış yaptığı ülke pazarına göre doluluk oranını, acente misafirlerinin konaklama sürelerine göre doluluk oranını ve acente gelir istatistiklerini hesaplamayı öğreneceksiniz. Bu ders sonucunda elde edeceğiniz beceriler ışığında, acentelere ait gerçekleşmiş doluluk oranlarını takip edebilecek, bu oranlara bakarak analizler yapabilecek, acentelere ait ödemeleri takip edebilecek ve acente ödemelerine göre istatistikler yaparak, geleceğe dönük tahmin ve planlamalar yapabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır