Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Freze, CNC, Torna, Cad-Cam ve Makine Bilgisi

Bu bölümde çeşitli Makine bölümlerine ait programlar ve makinelerin kullanımı için teknik bilgi bulacaksınız. cad/cam programlarının kullanımından endüstriyel birçok makine kullanımına kadar kapsamlı bilgi verilmiştir. Bilgisayarla CAD katı modelleme çizimi, freze ve torna tezgahları kullanımı. Metal ve mermer işlemede kullanılan teknikler. Plastik Enjeksiyon ve Metal enjeksiyon kalıpları çıkarılması.


Metal Enjeksiyon Kalıpları 3

Seri üretim tekniklerinde kalıpçılığın önemi oldukça fazladır. Endüstriyel üretim alanlarına baktığımızda çok farklı kalıpçılık teknikleriyle karşılaşmaktayız. Hafif metallerden oluşan birçok parça enjeksiyon sistemiyle ekonomik ve seri şekilde üretilmektedir. Bu dersi tamamladığınızda hafif metal enjeksiyon kalıbını oluşturan parçaları değişik makinelerde işleme becerilerini kazanacak ve bu kalıp parçalarını montaj resmine uygun şekilde birleştirebileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler