Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Seramik

Seramik bölümünde, seramik yapmak isteyeneler için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. seramik modelleri, seramik desen örnekleri, seramik yapımı teknikleri, Seramik boyama ve boyama incelikler... seramik üzerine herşey burada.


Çini tabak desenleri yapımı 4

Seramiğin bir dalı olan çini; günümüze kadar pek çok gelişmeler göstermesine rağmen yeteri kadar eğitimli teknik eleman olmamasından geleneksel anlamda çoğunlukla küçük atölyelerde üretilmesi sonucu hak ettiği ilgiyi bulamamıştır. Türkiye’de teknolojinin gelişimine paralel olarak meslek okullarında açılan çiniseramik bölümlerinden, bu alanda birçok teknik eleman yetişmiştir. Bu yetişmiş teknik donanımlı öğrenciler sayesinde 20 yıldır çini-seramik sektörü daha da büyüyerek küçük atölyeler olma yolundan çıkıp bu gün dev birer endüstri olma yolunda ilerlemiştir. Bunun sonucunda da daha çok çağdaş yorumlamalar getiren teknik elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Sevgili öğrenciler; öğrendiklerinizin ışığında çağdaş yorumlar kazandırmanın yanında klasikler arasına giren çini formlarımızı gelecekte sizler yaşatacak, bu ders sizlerin üretken, daha ekonomik, yeniliklere ve gelişmelere açık olmanızı sağlayacaktır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

olumnaberyha çini

çini neden yapılıyor???

11-02-2013 13:19

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler
    Diğer Dersler