Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Seramik

Seramik bölümünde, seramik yapmak isteyeneler için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. seramik modelleri, seramik desen örnekleri, seramik yapımı teknikleri, Seramik boyama ve boyama incelikler... seramik üzerine herşey burada.


Çini tabak desenleri yapımı 3

. 16.yüzyıl ikinci yarısı, Çini sanatının da en yüksek aşamasını oluşturur.17.yüzyılın ikinci yarısı ve 18.yüzyıl Çini sanatında ise hızlı bir gerileme görülür.18.yüzyılda İznik atölyelerinin yerini Kütahya alır. Çini sanatımızın, ülkemiz koşullarında gelişmesini sürdürmesi, büyük güçlüklerle ve bu güçlüklerin yenilmesine yardımcı olacak büyük çabalarla gerçekleşebilmektedir Seramik sektöründe yer alan büyük ve küçük ölçekli işletmelerin talebi; nitelikli elemandır. Bu ders ile daha önce almış olduğunuz Dış sıvama 1-2-3-4 derslerinden farklı olarak en az kayıpla, seri halde 40-45 cm’lik tabakları şekillendirebileceksiniz. Seramik şekillendirme yöntemlerinden olan şablon tornada dış sıvama tekniğini uygulamakla ilgili bilgi ve becerileri tekrarlayarak pratiklik kazanacaksınız. Bu dersi başarı ile tamamladığınızda şablon tornasını, araç-gereçleri ve malzemeleri 40-45 cm’lik tabak üretimine uygun hazırlayarak, dış sıvama tekniği ile 40-45 cm’lik tabakları şekillendirebileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler