Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Seramik

Seramik bölümünde, seramik yapmak isteyeneler için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. seramik modelleri, seramik desen örnekleri, seramik yapımı teknikleri, Seramik boyama ve boyama incelikler... seramik üzerine herşey burada.


Seramik tabak desenleri yapımı1

Yüzyıllar önce çömlekçilik olarak başlayan seramiğin günümüzde birçok sanayi dalının üretim teknolojisine önemli katkıları olan bir bilim dalı olmasının yanında, bir sanat dalı olduğu da bilinmektedir. Seramik ürünlerde uluslararası talebin arttırılması için kalite birinci sırada yer almaktadır. Endüstride üretilen her parçanın görünüm ve malzemesinin, özellik ve dayanımının istenen niteliklerde olup olmadığı incelenir. Bu nedenle seramik sektöründe yer alan firmaların küçük ölçekli işletmelerin beklentileri ve geleceğe ilişkin talepleri, nitelikli eleman ihtiyacıdır. Çininin en yaygın olarak kullanıldığı yüzey, çeşitli çaplardan oluşan tabak formlarıdır. Bu ders seramik sektörünün, şablonla form şekillendirme alanında istediği nitelikli iş gücünün yetişmesine yardımcı olacaktır. Bu dersi başarı ile tamamladığınızda dış sıvama tekniği ile 10–18 cm’lik tabakları seri halde şekillendirebileceksiniz. Aynı zamanda daha büyük çaptaki tabakları üretebilmek için gerekli olan temel bilgi ve becerileri kazanacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

serpil kiyak çini desenleri

çini desenlri örnekleri

12-04-2010 22:12

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler
    Diğer Dersler