Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Seramik

Seramik bölümünde, seramik yapmak isteyeneler için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. seramik modelleri, seramik desen örnekleri, seramik yapımı teknikleri, Seramik boyama ve boyama incelikler... seramik üzerine herşey burada.


Seramik süs eşyası yapımı

Seramik, dünyanın en eski el sanatlarından birisidir. İnsanoğlunun ateşi bulmasıyla ve çamurdan yaptıkları formları pişirmeyi keşfetmeleri ile seramik insan hayatında yerini almıştır. Zaman içinde gelişmeler göstererek bugünkü yerini almıştır. Bugün evimizde süs eşyasından tutun da uzay mekiklerinin gövdesine kadar bir sürü alanda seramik karşımıza çıkmaktadır. Seramik form tasarımında teknik bilgi ve becerilerin yanı sıra, tasarım öğeleri ve ilkelerin kavranması, özümsenmesi, yaratıcılığa büyük katkı sağlar. Tasarım, bir eserin oluşmasında önemle üzerinde durulması gereken bir konudur. Bir uğraşa veya yapılan bir çalışmaya tasarım denebilmesi için, onun amacı, yaratıcılık değeri, bilinçlilik, alışılmışın dışında olmak ve özgün bir niteliği bulunması gibi değerlere sahip olması gerekir. Bu nedenle tasarım ilkelerini kavrayarak kişisel birikim, yaratıcılık ve estetiğin bir araya getirilmesi ile yapılan çalışmalar sonucu ortaya çıkan iş, eser niteliği taşır. Bu eser kişinin yeteneği, ilgisi ve sevgisine eğitim yolu ile yeterlilik kazandırılmasını sağlar. Bu dersi tamamladıgınızda günümüz ve geçmiş ile dünya genelinde seramik sanatı ve sanatçıları ile ilgili olguları kavrayarak öğrendikleri ışığında kendi özgün form tasarımını yapabilecek ve şekillendireceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

mehtap metin seamik öğrencisi

Seramik benim için çok yeni siteniz ilgimi çekti üye olmak istedim. Saygılarımla

03-12-2010 19:14

  ferda seramik için üye olmak istiyorum

  seramik yapımı pişirimi ve sırlarını nereden temin edebilirim

  17-02-2012 19:12

   Mesaj

   Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
   Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
   Öneriler
   Diğer Dersler