Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Seramik

Seramik bölümünde, seramik yapmak isteyeneler için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. seramik modelleri, seramik desen örnekleri, seramik yapımı teknikleri, Seramik boyama ve boyama incelikler... seramik üzerine herşey burada.


Seramik için Sır Nasıl Hazırlanır

Günümüzde sırların hazırlanmasıendüstriyel olarak yapılmakta, üretim tamamen otomatik olarak gerçekleşmektedir. Yüksek kaliteli sır üretmek pek çok faktörün bir araya getirilip bir uyum teşkil etmesiyle yapılabilir. Özellikle artistik sırların elde edilmesi değişmeyen kalitede üretim elemanlarının bir arada teşkil etmesi sonucu geçekleşir. Bu alanda ilerlemek için çok sayıda sır denemeleri yapmak, pişirim atmosferi homojen olan fırınlarda pişirim yapmakla mümkündür. Seramik üretim teknolojisinin her geçen gün hızla ilerlediği bu zamanda gelişen sır teknolojisini yakından takip edip gelişmeleri incelemek için belirli bir alt yapının oluşması gerekir. Sır hazırlama yöntemlerini öğrenmek, renk verici oksitleri gereği gibi kullanmak, şeffaf sırlarırenklendirmek, bu alt yapının oluşmasınısağlayacaktır. Bu ders sonunda edineceğiniz bilgi ve beceriler ile sır hazırlamasını, renkli sırların elde edilişyöntemlerini ve renkli sırların pişirimini kolaylıkla gerçekleştirebileceksiniz. Sır teknolojisi alanında ilerlemek amacıyla elde etmişolduğunuz bilgi ve becerileri kullanarak daha ileri aşamalarıkolaylıkla gerçekleştirme imkânına sahip olacaksını

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler