Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Seramik

Seramik bölümünde, seramik yapmak isteyeneler için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. seramik modelleri, seramik desen örnekleri, seramik yapımı teknikleri, Seramik boyama ve boyama incelikler... seramik üzerine herşey burada.


Seramik karo ve fayans yapımı

El dekorlarında çeşitli tekniklerle dekorlama uygulamaları yapılmaktadır. Bu tekniklerinden biri de organik maddelerle yapılan (parafin) dekordur. Karo- fayanslar çeşitli tekniklerle değişik efektler yaratılarak süslenebilir. El dekorlama teknikleri bunun için en uygun yöntemlerden biridir. El dekorlama teknikleri küçük atölye ve iş yerlerinde tercih edilmesine rağmen zaman içinde çok büyük kapasitede üretim yapan fabrikalar da bünyelerinde el dekoru atölyeleri oluşturmaya başlamıştır. Bu da insanların el işçiliğine değer vermesinden kaynaklanır. El dekorlarının en büyük özelliği ise aynı üründen fazla sayıda olmaması ve üretilen ürünlerin daha fazla işcilik gerektiren bir yapıya sahip olmasıdır. Organik maddeler (parafin) dekoru, el dekorlama tekniklerinden biridir. Bu dersi tamamladığınızda organik maddeler (parafin) dekoru tekniğinin karofayans yüzeyine uygulanmasını öğrenecek ve bu tekniği çeşitli yüzeysel uygulamalarda kullanabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler