Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Seramik

Seramik bölümünde, seramik yapmak isteyeneler için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. seramik modelleri, seramik desen örnekleri, seramik yapımı teknikleri, Seramik boyama ve boyama incelikler... seramik üzerine herşey burada.


Seramik ve Cam çimdikleme, Sıvama

Günümüzde seramik ürün kullanımının günlük yaşantımızda giderek arttığını, seramik sektörünün ülkemizde yaygınlaşarak büyüdüğünü görmekteyiz. Hızla büyüyen seramik sektöründe kalitenin, güvenin, üretimin ve işhuzurunun artmasıiçin Seramik ve Cam alanını tercih etmiş, bu alanda eğitim almışkişilere ihtiyaç vardır. Çimdikleme ve sıvama yöntemiyle form şekillendirme, Seramik ve Cam alanında önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Seramiğin günlük yaşantımızdaki yeri ve kullanım alanının genişliği göz önüne alındığında bu önem daha da anlaşılır. Üretilen mamul, günlük yaşantımızda kap kacak, süs eşyası, biblo, sıhhi tesisat malzemesi, mekân süsleme ve dekorasyon malzemesi, teknik laboratuvar malzemeleri, elektro porselen türleri ve endüstrimizin aşınmaya karşıdayanıklıolmasıgereken parçaların yapımında, metalürjide, metal eritme fırınlarının içlerinin döşenmesinde kullanılan refrakter malzemeler ve uzay teknolojisinde mekiklerin üzerini kaplayan seramiktir. Değişik amaçlar için kullanılan seramik malzemelerin işlenmesi de çok çeşitlilik göstermektedir. Bu becerilerin başındaysa kişilerin el becerilerini doğru kullanabilmeleri ve temel işlemleri gerçekleştirmeleri gelir. Çimdikleme ve Sıvama Yöntemiyle Form Şekillendirme dersi bu yöndeki becerilerin bir kısmının kazandırılmasıiçin hazırlanmış bir dersdür. Bu dersi tamamladığınız zaman sizler istenilen ürünü eşit et kalınlığında ve tekniğine uygun olarak yapabileceksiniz. Bununla beraber bu işlemleri yapmak için gerekli olan temel bilgileri edineceksiniz. Bu bilgi ve beceriler, sizlerin seramik şekillendirmede çimdikleme ve sıvama tekniğini rahat kullanmanıza, bu dersten kazandığınız bilgi ve becerilerle ilgili sorunları gidermenize yardımcıolacaktır. Bu derste hedeflenen yeterlikleri kazandığınızda seramik ve cam alanında daha nitelikli elemanlar olarak yetişecek ve ülke kalkınmasına katkıda bulunacaksınız

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler