Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Seramik

Seramik bölümünde, seramik yapmak isteyeneler için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. seramik modelleri, seramik desen örnekleri, seramik yapımı teknikleri, Seramik boyama ve boyama incelikler... seramik üzerine herşey burada.


Seramik bardak ve sürahi yapımı

İnsanoğlu ilk çağlardan beri killerle haşır neşir olmuştur. Kili iki elinin arasında şekillendirerek yiyeceğinin dağılmamasını sağlamış, onunla barınağını, yüzünü süslemiş ama ateşin toprak üzerindeki birlikteliğinden neler olabileceğini bulmak herhalde büyük bir gelişime, değişime olanak tanımıştır. Ateşle yakılan toprağın daha da sertleşerek kullanıma daha uygun olması insanların ondan daha fazla yararlanmasını sağlamıştır. Böylece ilk seramik kaplar oluşmuştur. Zaman içerisinde şekillendirme kolaylığı nedeniyle silindir kaplar oluşmuştur. Günümüzde hala kullanılmakta olan silindirik kaplar genellikle çarkta şekillendirilmektedir. Bu derste hedeflenen yeterlilikler kazanıldığı takdirde çarkçılığı ve en basit form olan silindirik kapları oluşturabileceksiniz. Dersi başarı ile tamamladığınızda bu sanatı tanımış olacak, bilgi ve birikimlerinizi teknolojinin olanaklarını da kullanarak pekiştirecek ve çarkçılığı hak ettiği yere kavuşmasında öncülük etmiş olacaksınız

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler