Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Güzellik ve Saç Bakımı

Bu bölümde kuaförlerin kullanacağı teknikler, ve güzellik konularında teknik bilgiler bulabilirsiniz. Daha güzel olmak veya kuaför olarak müşterilerinize daha güzel hizmet verebilmek için bu bölümdeki belgeleri inceleyebilirsiniz.


Saç bakım kozmetikleri ve Güzellik sırları

Saç; rüzgar, güneş, havuz, deniz, fön, saç rengini açma ve saç dalgasını değiştirme, gibi fiziksel, kimyasal uygulamalarla saçın yapısı ve görünüşü bozulur. Saç bakım kozmetikleriyle amaçlanan saçın bozulan yapısını ve görünüşünü düzeltmek ve saç şeklini korumaktır. Bunun için saç ve saçlı deriye en uygun kozmetik seçilmeli ve yöntemine göre uygulanmalıdır. Müşterilerinize saç ve saçlı deriye uygun kozmetikleri seçerek saç bakımı yapabilmeniz amacıyla bu öğrenim materyali hazırlanmıştır. Öğrenme faaliyetlerimizin birinci kısmında, saç temizleme kozmetikleri; ikinci kısımda saç görünüşünü düzelten kozmetikler; üçüncü kısımda saç bakım kozmetikleri; dördüncü kısımda saça kalıcı dalga veren kozmetikler, beşinci kısımda saç boyaları ve saç rengi açıcı kozmetikleri ele aldık. Hazırlanan öğrenim faaliyetleri sonunda saç ve saçlı deriye uygun kozmetikleri seçerek tekniğine uygun uygulayabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır