Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Reçme dikiş makinası nasıl kullanılır

Teknolojinin gelişimiyle birlikte hazır giyim sanayi de bu gelişimden etkilenmiş, seri ve kaliteli ürün geliştirme zorunluluğu doğmuştur. Hazır giyim üretiminde istenilen amaca ulaşabilmek için; üretim biçimi, kullanılan makine, araç-gereçlerin seçimi ve kullanma şekilleri çok önemlidir. Bu konuda çalışan kişi ve kuruluşların kullanacakları üretim makinelerinin özelliklerini, tekniklerini bilmeleri amaçlarına ulaşmalarını kolaylaştırır. Makinelerin tanınması, üretimin kalite ve kapasitesine sağladığı katkıları da değerlendirmede yardımcı olur. Böylece yapılan üretime uygun makine donanımının seçilmesi için doğru kararlar verilir, gereksiz yatırımlar yapılmaz. Bu derste hazır giyim sektöründe kullanılan reçme makinelerini dikime hazırlama, kullanma, bu makinelerin temizlik ve bakımlarını yapabilme ile ilgili bilgi ve becerileri öğreneceksiniz. Edindiğiniz bilgi ve kazandığınız beceriler, bu dalı ve bu dalın çalışma koşullarını tanımanıza yardımcı olacak, sonraki öğreniminize ve iş yaşamınıza temel oluşturacaktır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

ayşegül

reşme makinasının işlevi ve resmi

01-09-2010 18:29

  saniye dikiş

  reçme makinem var nasıl kullanabilirim teşekkürler

  11-05-2012 23:46

   Mesaj

   Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
   Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
   Öneriler
   Diğer Dersler