Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

El Sanatları

Nakış işleme, Kilim dokuma, makine ile nakış dokuma, boncuk işleri, zili, sumak, cicim dokuma gibi el sanatları hakkında resimli ve basit dersler.


Pul ve boncuklu elişi, boncuklu dikişler

Çok eskiden, kıyafetler üzerine renkli taşlar, fayans parçaları,cam ve metallerle süslemeler yapılmış,günümüzde de bu süsleme işlemi pul boncuk,inci,sim, straz materyalleriyle yapılmaktadır. Pul boncuk v.b. materyallerle süslenen abiye kıyafetler, çocuk kıyafetleri, spor kıyafetler,takılar,aksesuarlar,çanta ve terlikler,ev dekorasyonu ve dekoratif örtüler günümüzde çok yoğun kullanılmaktadır. Günümüzde çok rağbet gören pul boncuk işlemeleri; deyim yerindeyse altın çağını yaşamaktadır, öyle ki yalnızca el işlemesi olarak kalmayıp çok başlı sanayi makinelerinde seri olarak üretilmeye başlanmıştır. Sizde bu faaliyeti, başarıyla tamamladığınızda, bu güzel ve zevkli işlemeyi hayatınızın her anında kullanabileceğiniz gibi, ekonomik olarak gelir de sağlayabilirsiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

sedenleri ve  modelleri görmek istiyorum  neden gösterilm,yor  boşunamı üye ediyorsunuz  göstermeyeceksinizde

09-03-2011 13:35

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler