Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Freze, CNC, Torna, Cad-Cam ve Makine Bilgisi

Bu bölümde çeşitli Makine bölümlerine ait programlar ve makinelerin kullanımı için teknik bilgi bulacaksınız. cad/cam programlarının kullanımından endüstriyel birçok makine kullanımına kadar kapsamlı bilgi verilmiştir. Bilgisayarla CAD katı modelleme çizimi, freze ve torna tezgahları kullanımı. Metal ve mermer işlemede kullanılan teknikler. Plastik Enjeksiyon ve Metal enjeksiyon kalıpları çıkarılması.


Plastik kalıp şekillendirme

Günümüz insanının en son yeniliklere sahip ürünleri kullanma isteği tüketimi hızlandırdığı gibi üretimi hızlı ve maliyeti düşük üretim arayışlarını da ön plana almıştır. Metal malzemelerden talaş kaldırmanın maliyeti ve zorluğu kalıpçılığı gün geçtikçe daha da önemli kılmaktadır. Kalıpçılık sektörünün sürekli gelişim gösterdiği ülkeler ise gelişmiş ülkelerdir. Ülkemizde de siz sevgili öğrencilerin bu konuda bilgi sahibi olmaları ve bu konuyu bir adım ileriye götürmesi ülkemizde sizden sonra gelecek olan nesillere ışık tutacaktır. Bugünün öğretmenleri olarak bizler de bizi gelişmişlik seviyesine getirecek bugünün öğrencilerine bu konuda bilgi verecek bir eğitim materyalini hazırlamaktan büyük gurur duymaktayız. Meslek hayatınızda başarılı olmanız dileğiyle.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler