Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Freze, CNC, Torna, Cad-Cam ve Makine Bilgisi

Bu bölümde çeşitli Makine bölümlerine ait programlar ve makinelerin kullanımı için teknik bilgi bulacaksınız. cad/cam programlarının kullanımından endüstriyel birçok makine kullanımına kadar kapsamlı bilgi verilmiştir. Bilgisayarla CAD katı modelleme çizimi, freze ve torna tezgahları kullanımı. Metal ve mermer işlemede kullanılan teknikler. Plastik Enjeksiyon ve Metal enjeksiyon kalıpları çıkarılması.


Plastik Enjeksiyon Kalıplarının Hazırlanması 2

Ülkemizde Plastik Enjeksiyon Kalıpçılığı dalı hem eğitim-öğretim hem de sanayi dallarında hızla gelişmektedir. Tasarım, çok sayıda üretim, özdeş parça üretimi, düşük maliyet denildiğinde akla ilk gelen sektör kalıpçılıktır. Plastik enjeksiyon kalıpçılığının çok geniş çalışma alanı bulunmaktadır. Tıp ve ilaç sektörü, gıda ve içecek sektörü, otomotiv sektörü, oyuncak sektörü buna benzer kullandığımız eşyalar plastik enjeksiyon yöntemiyle üretilmektedir. Unutmayınız iyi bir kalıpçı veya kalıp tasarımcısı olabilmek için önce bu alana ilgi, sevgi ve isteğimizin olması gerekir. Bu ders tamamlandığında temel plastik enjeksiyon kalıp montaj resimlerini tekniğine uygun olarak çizecek, temel plastik enjeksiyon kalıplarının hareketli grup yarımını oluşturan parçaları yapım resimlerine göre günümüz teknolojisini kullanarak CNC tezgâhlarda işleyebileceksiniz. Eğitiminizi başarı ile tamamladığınızda sanayinin ihtiyaç duyduğu konusunda bilgi ve beceriye sahip nitelikli eleman gücünü oluşturacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler